دانشگاه کوروینوس مجارستان

دانشگاه علوم اقتصادی بوداپست در شهر بوداپست

دانشگاه علوم اقتصادی بوداپست در شهر بوداپست

دانشگاه اقتصاد دانشگاه سلطنتی مجاری است که در سال ۱۹۲۰ تاسیس شده است. هیئت علمی این دانشگاه سازمانی مستقل بود ، اما در سال ۱۹۳۴ ، دانشکده اقتصاد با نهادهای دیگر از جمله دانشگاه فنی و مهندسی صنعتی ادغام شد. در سال ۱۹۴۸ ، دانشگاه اقتصاد سازمانی مستقل تبدیل شد و از آن به بعد این دانشگاه دستخوش چندین تغییر نام شد. این دانشگاه را در سال ۱۹۵۳ توسط کارل مارکس به دانشگاه علوم اقتصادی مارکس تغییر نام داد.

در سال ۱۹۹۰ ، به دنبال تغییر رژیم سیاسی نام این دانشگاه از مارکس به دانشگاه علوم اقتصادی بوداپست تغییر نام یافت و در پایان در سال ۲۰۰۴ ، این دانشگاه به نام جدید پادشاه کوروینوس ماتیاس تغییر نام یافت و مطابق آمار در سال ۲۰۰۶ در مجموع ۱۷۰۰۰ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده اند.

زبان تدریس دانشگاه انگلیسی و آلمانی و مجاری می باشد و داشتن مدرک آیلتس با نمره ۵/۶ و معدل لیسانس ۱۴ به بالا برای ورود به دانشگاه الزامی است.

ساختمان اصلی دانشگاه کوروینوس مجارستان

این دانشگاه دارای دانشکده های مختلف در چندین نقطه شهر بوداپست میباشد. ساختمان اصلی دانشگاه در حال حاضر بخشی از میراث فرهنگی یونسکو شناخته شده است .

این دانشگاه در سمت چپ رودخانه دانوب و در مقابل دانشگاه فنی و مهندسی بوداپست واقع گردیده است. ساختمان اصلی دانشگاه در سال ۱۸۷۴ تکمیل شده و در جنب خیابان Fovampalota است.

ساختمان توسط چهار مسیر به کناره رود دانوب متصل شده است و در طول جنگ جهانی دوم نیروهای آلمان و پس از آن نیروهای شوروی ساختمان را به عنوان یک پایگاه نظامی استفاده می نمودند و در سال ۱۹۴۸ از آن ساختمان اصلی دانشگاه اقتصاد تبدیل شد و در سال ۱۹۵۰ مورد بازسازی قرار گرفت و بعد از آن در سال ۱۹۹۰-۱۹۸۹ نیز بازسازی شد.

ساختمان جدید در خیابان کوزراکتار در سال ۲۰۰۷ به پایان رسید و با هزینه ای حدود ۴۰ میلیون یورو  با متراژ ۵۰،۰۰۰ متر در دو طبقه که شامل ساختمان اداری و بخش آموزشی بود ساخته شد.

این ساختمان همچنین میزبان ۴۵۰ صندلی در کتابخانه مرکزی دانشگاه است که شامل ۱۰۰،۰۰۰ انواع کتاب و مجلات است.

مقاطع تحصیلی دانشگاه کوروینوس مجارستان

کارشناسی ارشد MA,Ms Program , دکترا Ph.d Program

طول دوره های ارائه شده در مقطع کارشناسی ارشد، معمولاً ده ماه است و این ده ماه، شامل یک دوره سه هفته ای اجباری پیش دانشگاهی، دو نیم سال تحصیلی دوازده هفته ای و یک ترم بهاره دو ماهه است.

آموزشهای ارائه شده در دوره پیش دانشگاهی در زمینه زبان انگلیسی، زبان مجار و مبانی کامپیوتر است. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، علاوه بر ارائه پایان نامه و اجرای پروژه تحقیقاتی ملزم به گذراندن ۳۲ واحد درسی نیز هستند. طول دوره های ارائه شده در مقطع دکترا معمولاً ۳ تا ۶ سال است. دانشجویان، در پایان سال اول در آزمون جامع مرتبط با رشته خود شرکت می کنند و حداکثر ۵ سال فرصت دارند تا نسبت به تکمیل پایان نامه خود اقدام کرده و از آن دفاع کنند.

CEU با اعطای کمک هزینه تحصیلی، هزینه زندگی و تحصیل دانشجویان دوره دکترا را که به منظور تکمیل تحقیقات خود در سفرهای مطالعاتی به سایر کشورها، خاصه آمریکای شمالی و اروپای غربی به سر می برند، تأمین می کند.

دانشکده ها و شهریه های دانشگاه کوروینوس

دپارتمانهای دانشگاه اروپای مرکزی شامل دپارتمان های اقتصاد، علوم محیطی، تاریخ، فلسفه، مطالعات حقوقی، روابط بین الملل و مطالعات اروپایی، ریاضیات کاربردی، علوم سیاسی، علوم انسانی، جامعه شناسی و مردم شناسی اجتماعی و بازرگانی است.

دپارتمان اقتصاد دانشگاه کروینوس مجارستان

دوره های ارائه شده در این دپارتمان شامل دوره های دوساله کارشناسی ارشد و دوره های چهار ساله دکترا می باشد. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد، ملزم به گذراندن ۵۶ واحد درسی و ارائه پایان نامه هستند. واحدهای ارائه شده در سال اول شامل مباحثی مقدماتی از اقتصاد استاندارد و در سال دوم واحدهای تخصصی این رشته است.

متقاضیان ثبت نام در این دوره، علاوه بر احراز شرایط عمومی باید از مهارتهای ریاضی مطلوبی برخوردار بوده و در آزمون برگزار شده از سوی دپارتمان پذیرفته شوند.

هدف از دوره های ارائه شده در سطح دکترا نیز، آماده سازی دانشجویان جهت تدریس، فعالیتهای پژوهشی ویژه، ارائه خدمات دولتی در سطوح بالا و مشارکت فعالانه در تجزیه و تحلیل های اقتصاد بازار و گذارهای اقتصادی است.

این دپارتمان همه ساله ده دانشجو را در مقطع دکترا می پذیرد. متقاضیان علاوه بر احراز شرایط عمومی باید مدرک کارشناسی خود را در رشته های اقتصاد، ریاضیات یا آمار کسب کرده و با نظریه اقتصاد و روش شناسی تحقیق، آشنایی کافی داشته باشند.

دانشکده های دانشگاه کوروینوس از ۷ دانشکده متشکل است

 • دانشکده مدیریت بازرگانی
 •  دانشکده اقتصاد
 • دانشکده علوم اجتماعی
 •  دانشکده مدیریت
 • دانشکده علوم باغبانی
 • دانشکده علوم مواد غذایی
 •  دانشکده معماری منظر

شهریه های تحصیلی دانشگاه کوروینوس مجارستان

 • شهریه در مقطع لیسانس دانشگاه کوروینوس مجارستان سالیانه ۶۵۰۰ یورو
 • دوره پیش دانشگاهی یکساله دانشگاه کوروینوس مجارستان ۴۰۰۰ یورو
 • دوره کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه کوروینوس مجارستان سالیانه ۷۵۰۰ یورو
 • هزینه صدور پذیرش تحصیلی دانشگاه کوروینوس مجارستان ۲۰۰ یورو
 • هزینه ثبت نام دانشگاه کوروینوس مجارستان ۲۰۰ یورو
 • هزینه امتحان ورودی دانشگاه کوروینوس مجارستان ۲۰۰ یورو
دانشگاه کوروینوس مجارستان
۴.۶ (۹۲%) ۵ votes
امتیاز به این مطلب
Overall
۴.۵۸
 • امتیاز دانشگاه از نظر دانشجویان
 • امتیاز کیفیت آموزشی دانشگاه از نظر دانشجویان
 • امتیاز شهریه از نظر دانشجویان
 • امتیاز هزینه ها در شهر دانشگاه
 • امتیاز کیفیت زندگی شهری از نظر دانشجویان

22 Comments

 1. ممنون از اطلاعات مفیدتون، ایا دانشگاه کوروینوس رشته ام بی ای برای ارشد هم داره؟ برای ثبت نام در این دانشگاه دوره پیش دانشگاهی اجباره؟ نمره تافل 550 هم دارم. لطفا شرایط رو برای من ایمل کنید

 2. سلام. من فارغ التحصیل رشته حسابداری از دانشگاه پیام نور هستم فقط معدل من 13.14 هست. امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه کوروینوس برای من وجود داره. با تشکر

 3. سلام من مدرک کارشناسی مهندسی معدن از دانشگاه باهنر کرمان با معدل ۱۳.۴۰ دارم ایا امکان ادامه تحصیل در مجارستان را دارم ؟ وایا میتوانم تغییر رشته بدهم ؟و ایا میشود بدون ایلتس به دانشکاههای مجارستان راه پیدا کرد؟

  1. سلام
   منظور شما چه مقطع تحصیلی می باشد ؟؟ جهت تحصیل در مقطع ارشد و دکتری در دانشگاه های مجارستان مدرک آیلتس الزامی می باشد. لطفا جهت مشاوره در این زمینه با موسسه یا خط کاری ذکر شده تماس بگیرید.
   پارسا
   02188427100
   09120267662 از ساعت 9 الی 6 بعد از ظهر

 4. سلام من فارغالتحصیل رشته مرمت آثارتاریخی هستم.از دانشگاه هنر اصفهان با معدل 17/17 می خواستم ببینم این دانشگاه رشته ی باستان شناسی هم داره؟ و اینکه بورسیه هم می کنن؟

  1. سلام باید لیست رشته های امسال رو چک کنم شهریه این رشه ززیاد نیست، زیر 3000 دلاره معمولا بورس نمیکنن با شرکت تماس بگیرید براتون استعلام بگیریم 02188427100

 5. سلام من مدرک ارشد صنایع غذایی از دانشگاه آزاد دارم و مدرک آیلتس 6 دارم … معدلم: 14:83 میشه راهنماییم کنید ممنونم.

  1. با عرض سلام و احترام
   جسارتا شما نفرمودید قصد ادامه تحصیل در رشته خودتان را دارید یا می خواهید تغییر رشته دهید.
   لطفا با موسسه تماس بگیرید تا مشاوران ما شما را در این زمینه راهنمائی کنند.
   با تشکر
   02188427100 -09120267662 گروه دانش

 6. سلام خسته نباشید، من لیسانس معماری از دانشگاه آزاد دارم، معدلم هم ١۶/٠٨ هستش.
  میخواستم بدونم برای تحصیل در کارشناسی ارشد معماری در مجارستان امکان بورس شدنم هست یا خیر؟
  ممنون

  1. با عرض سلام و ادب
   شما ذکر نکردید که آیا مدرک زبان ، سابقه ی کار و مقالات علمی دارید یا خیر. لطفا با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمائی کنند.
   با تشکر
   02188427100-09120267662 گروه دانش

 7. با سلام. من ارشد رشته محیط زیست دارم 35 سالمه. زبانم در حد متوسطه. امکانش هست که تغییر رشته بدم ؟ ایا رشته روانشناسی در مجارستان میتونم برم؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  1. با عرض سلام و ادب
   اگر شما قصد تغییر رشته داشته باشید باید از مقطع لیسانس شروع به تحصیل نمائید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با موسسه تماس حاصل نمائید.
   با تشکر
   02188427100-09120267662 گروه دانش

 8. سلام من کارشناسی ارشد مهماری دارم و معدلم نزدیک ١۶ میخواستم بدونم میتونم یه رشته دیگه برای دکترا بخونم در مجارستان

  1. با عرض سلام و ادب خدمت شما دوست عزیز
   دوست عزیز شما نفرمودید که قصد ادامه تحصیل در چه رشته ای رو دارید،لطفا با موسسه تماس بگیرید تا بصورت کامل شما را در این زمینه راهنمائی کنند.
   با تشکر
   02188427100 گروه دانش

 9. با سلام
  من کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی خوندم در دانشگاه آزاد و لیسانس مدیریت صنعتی دارم یک مقاله ای اس سی. و یک کنفرانس بین المللی مدیریت هم که مقاله‌ در آنجا پذیرفته شده است را دارم.آیا میتونم برای دکترا در مجارستان اقدام کنم?

  1. با عرض سلام و ادب خدمت شما دوست گرامی
   برای اخذ پذیرش دکتری ،متقاضی باید مدرک زبان ارائه بدهد. اگر محبت بفرمائید رزومه ی تحصیلی خود را ایمیل نمائید تا پس از بررسی کامل ،شما را راهنمائی کنند.
   parsastudy2000@gmail.com
   02188427100 گروه دانش

 10. سلام من فارغ التحصیل رشته کشاورزی هستم از دانشگاه سراسری زنجان ، میخواستم ارشد باستان شناسی یا کارشناسی صنایع دستی رو ادامه بدم میخواستم بدونم امکان این تغییر گرایش هست و اینکه هزینه تحصیلی حدودا چقدره؟

  1. با سلام خدمت شما، ممنون بابت بازدید از سایت،
   خیر ، برای ادامه تحصیل در مجارستان باید رشته تحصیلی دو مقطع تحصیلی مرتبط باشد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بین 5000 تا 8000 یورو در سال است.

 11. سلام.من ارشد ریاضی از دانشگاه آزاد دارم می خواستم بدونم می تونم برای دکترای مجارستان اقدام کنم یا اینکه ارشد دیگه ای بگیرم چون فکر می کنم اینطوری موفق ترم واینکه سن بالا مشکلی ایجاد می کنه؟

  1. با سلام ، لطفا با مؤسسه تماس حاصل فرمائید تا پس از بررسی سن و شرایط شما در این زمینه پاسخگوی شما باشیم.
   88427100 شماره تماس مؤسسه می باشد.
   باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + شش =